Профспілки з обуренням сприйняли продовження урядової політики «затягування пасків», що вже трансформувалася у «безстрокову шокову терапію» для українців, серед яких понад три чверті – це незаможні, бідні і злиденні громадяни.
Від імені майже восьми мільйонів спілчан Федерація профспілок України оприлюднила Заяву, у якій висловлено протест намірам Уряду щодо посилення економії бюджетних коштів виключно за рахунок ліквідації соціальних гарантій населенню України.
Профспілки вимагають від Уряду згадати цивілізований, європейський шлях формування державних рішень – невідкладно розпочати консультації з роботодавцями і профспілками, щоб разом проаналізувати наявні в економіці ресурси, використати альтернативні джерела наповнення бюджету, приступити до виведення з незаконного використання 4,5 мільйона нелегальних працівників, детінізації понад 200 мільярдів заробітної плати, що може дати не менше 100 мільярдів додаткових надходжень до бюджету, пенсійного та інших соціальних фондів.
У Заяві наголошено, що профспілки використають всі права і можливості для захисту людини праці!
10 грудня 2014 року відбулося засідання комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
На обговорення Комітету винесено, зокрема, пропозиції Міністерства фінансів України до законодавчих актів щодо оптимізації та скорочення фінансування освіти.
Позицію Профспілки працівників освіти і науки України, викладену у зверненні до Верховної Ради України та голови Комітету з питань науки і освіти, озвучив заступник Голови Профспілки Сергій Романюк.
Проти пропозицій Мінфіну щодо механічного й різкого скорочення бюджетних видатків на освіту і науку також виступило Міністерство освіти і науки України, яке представляв заступник міністра Павло Полянський.
У підсумку роботи Комітет підтримав позицію Профспілки та Міністерства освіти і науки України, і вирішив звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням під час підготовки проекту Державного бюджету України на 2015 рік – не допустити скорочення видатків на освіту, внесення змін до Законів України, які погіршують права освітян.
|